24.01.2018,14:41
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Yönetim Danışmanları Günü; Türkiye’de Hafta olarak kutlandı
Tüm dünyada Haziran ayının ilk perşembe günü kutlanan “Dünya Yönetim Danışmanları Günü”, Türkiye’de hafta boyunca yurt genelinde süren etkinliklerle “Dünya Yönetim Danışmanlar Haftası” olarak kutlandı.
 
Yönetim Danışmanları Kuruluşları Uluslararası Konseyi ICMCI’ın üyesi olan Ulusal Yönetim Danışmanları Konseyleri, “Dünya Yönetim Danışmanları Günü”nün Birleşmiş Milletler nezdinde kabul edilmesi için kendi ülkelerinde var güçleriyle kutlama yaptılar. 
 
Türkiye’deki yönetim danışmanlarını çatısı altında toplayan Yönetim Danışmanları Derneği (YDD), kardeş YDD’ler (Ege YDD, Güneydoğu Anadolu YDD, Orta Anadolu YDD, Fırat YDD, Dicle YDD) ile bütünleşerek “Dünya Yönetim Danışmanları Günü” kutlamalarını yurt geneline ve hafta bütününe yayma başarısı göstererek ICMCI üyeleri içinde seçkin bir konum elde etmiştir. 
 
Türkiye genelinde İstanbul’da 2 ayrı TV kanalında programlara konuk olunmuş ayrıca Istanbul Sanayi Odası başkalığı ziyaret edilmiştir.
Malatya’da bir TV programına konuk olunmuş, İzmir’de bir basın bülteni yayınlanmış, Diyarbakır’da Yerel gazetelerden Güneydoğu Ekspres gazetesi, KOSGEB il müdürlüğü, Diyarbakır Sanayi ve Ticaret Odası Başkanlığı ve Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet yürüten 5 şirket ziyaret edilmiştir.
Ayrıca ICMCI ile tüm etkinliklerimiz paylaşılacaktır. 
 
Yönetim Danışmanları Derneği faaliyetleri, aşağıdaki etkinliklerle devam edecektir: 
 
- Bonn’da düzenlenecek Dünya Danışmanları Buluşması “CMC-EuroHub” için Türkiye’den bir heyet ziyarete gidecektir. Yönetim Danışmanları Derneği’nin organizasyonuyla gidecek olan heyette yer alacak yönetim danışmanları, Yönetim Danışmanları Derneği üyesi olmaları durumunda ziyaret masraflarının %70’ini geri alabileceklerdir..
- Türk KOBİ’lerinin Sanayi 4.0 Dönüşümünü kolaylaştırmak için hazırlamış oldukları proje teklifi 
İstanbul Sanayi Odası Başkanı ve İstanbul Ticaret Odası Başkanı'na YDD Yönetim Kurulu tarafından sunulacaktır. YDD tarafından tasarlanmış bu proje, dört yıl içinde bir milyonun üzerinde KOBİ’nin Sanayi 4.0 Dönüşümünü desteklemek suretiyle ülkemizin Dünya Değer Zincirinde hak ettiği yeri almasında çok büyük bir katkı sağlayacaktır. 
 
YDD Başkanı Şengül Külahlı; 
 
Kamu Kurum ve Kuruluşlarının değerli yöneticilerine, yönetim danışmanı – iş insanı etkileşimi önerilerimize gösterdikleri olumlu yaklaşım ve destekleri için,
Basılı ve görsel medya mensuplarına, yönetim danışmanlığı mesleğine ve Dünya Yönetim Danışmanları Haftası kutlamalarına yer verdikleri ve bizi destekledikleri için,
şahsı ve temsilcisi olduğu Derneğimiz adına teşekkür etmektedir. 
 
Yönetim Danışmanları Derneği 
Mimar Sinan Mah. Hakimiyeti Milliye Cad. Atlas Çıkmazı 
Kapalıçarşı C Blok, D Kapısı No:30 / 22 Merkez – Üsküdar
Tel: +90 216 545 44 21    
Fax: +90 216 545 44 74     
genelsekreterlik@ydd.org.tr
www.ydd.org.tr
 
Ülkemizdeki yönetim danışmanlığı hizmet alış-verişinin uluslararası mesleki standartlar ve iş hacmi düzeyinde gerçekleşebilmesi için Yönetim Danışmanları Kuruluşları Uluslararası Konseyi ICMCI’ın ve Sektörel Dernekler Federasyonu SEDEFED’in üyesi olmakla birlikte, Türkiye’nin en büyük ve güçlü STK’sı olan TÜRKONFED’in şemsiyesi altında çalışmalarını sürdüren Yönetim Danışmanları Derneği (YDD), ülkemizdeki bölgeler arası gelişmişlik farkının kapatılması için çalışmalar yapmakta ve kendi örgütlenmesini bu bağlamda ülke sathında yaygınlaştırmaktadır. 
 
1991 yılında kurulan ve 250 üyesi olan YDD, Kalkınma Ajanslarının bölge yapılanmasına paralel bir bölgesel yapılanmayı başlatarak Ege, Orta Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu bölgelerinde beş Yönetim Danışmanları Derneği'nin kurulmasında rol oynamış ve  üyelerinin kendi bölgelerinde örgütlenmesine öncülük etmiştir. Kendi aralarında İş Birliği – Güç Birliği Protokolü imzalamış olan Yönetim Danışmanları Dernekleri, bir yandan da kendi federasyonlarını kurma çalışmalarını  sürdürmektedirler.
 
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'mızın Sanayide 4.0 Dönüşümü hamlesi paralelinde yönetim danışmanlığı hizmetlerinin de dijitalleştirilmesi gereğinin farkında olan YDD, meslek mensuplarının bilişim bilgi ve becerilerini geliştirecek, yatırımlarını destekleyecek çalışmaları başlatarak. yönetim danışmanlarının Sanayide 4.0 Dönüşümü sürecinde de iş insanlarının önünde yer alıp onlara ışık tutmasına destek olmaya devam edecektir. 
 
Yönetim Danışmanları, ekonomide yönetim kapasitesini ve yönetim yeteneğini inşa ederek, yeni iş yaklaşımlarının yaygın, hızlı ve başarılı bir şekilde uygulanması için anahtar işlevi görümektesir. 
 
Türkiye’deki uluslararası şirketler, markalaşma yolunda yatırım yapan ulusal şirketler, otuz yılı aşkın süredir kalite yönetim sistemleri ile çalışma kültürü edinmiş yan sanayimiz, girişimci ruh ile yenilikçi düşünceyi bir arada barındıran start-up firmalarımız, bin bir güçlükle kök salmayı başarmış KOBİ’lerimiz, endüstriyel ilişkilerin yönetim sistemlerine dayandırılması gerekliliğini içselleştirmiş STK’larımız ve devlet yönetimindeki yeniden yapılanma hamleleri; Türkiye’deki yönetim danışmanlarının mesleki bilgi ve becerilerinin olgunlaşmasında ve yeteneklerinin keskinleşmesinde büyük ve önemli bir rol oynamıştır. 

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Davos’un başlamasıyla birlikte iyimserlik pompalaması da devreye girdi.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Doğunun en batısı…Batının en doğusu…
Çavuşoğlu, kendi dönemlerinde hiçbir gelişme olmadığını da iddia etmişti.
Tarih 15 Nisan 2013.
Bu melanetleri işlemekle, işlettirmekle hangi amaca varılmak istenmiştir?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Dünyanın bir bütün olduğu günümüzde, bilimsel verilerden yararlanmanın vakti gelmiştir.
Savaş yorgunu Avrupa kıtasının önce ekonomik işbirliği ile başladığı ve bir barış ve refah fikri olarak ilerleyen Avrupa projesi için önemli bir döneme tanıklık ediyoruz.
Unutmamalıdır ki, tarihinin hakikatına vakıf olmak bir ülkenin bağışıklık ilacıdır.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?