24.02.2018,16:56
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Liberty Sigorta’yı Talanx satın alıyor
HDI Sigorta’yı da bünyesinde barındıran Talanx Grubu, ABD merkezli Liberty Mutual Group'un iştiraki olan Liberty Sigorta’nın hisselerinin %99.4’ünü satın almak üzere anlaşma imzaladı.
 
Satın alma, Talanx Grubu’nun hedef pazarlarından biri olan Türkiye'deki varlığını güçlendirmesini sağlıyor.
 
T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü’nden gerekli onayların alınmasını müteakip satın alma süreci tamamlanacak.
 
Söz konusu onayların 2018’in ilk yarısında alınması bekleniyor.
 
Talanx International Yönetim Kurulu Başkanı ve Talanx AG Yönetim Kurulu Üyesi olan Torsten Leue, “Liberty Sigorta’nın Türkiye'deki stratejimizle uyumlu, dengeli bir portföy yapısı ve 760 aracıdan oluşan bir dağıtım ağı var” dedi.
 
Bu satın alma işlemi ile Talanx, hedef pazarlarındaki en büyük 5 oyuncudan biri olma stratejik hedefine bir adım daha yaklaşmış oldu. 
 
2016 yılında, Liberty Sigorta 700.000’den fazla poliçe sahibinden oluşan bir portföy ile 56 milyon euro brüt prim üretimi gerçekleştirdi.
 
Talanx ailesine dahil olan HDI Sigorta ise; 2006 yılından bu yana Türkiye’de hayat dışı sigortacılık sektöründe faaliyet gösteriyor.
 
Şirket, 305 çalışanı, 9 bölge müdürlüğü, 1.350’den fazla sigorta acenteliği ve brokerleri ile 1.200 banka şubesi aracılığıyla sigorta hizmetleri sunuyor.
 
HDI Sigorta 2016 yılında %2.5 pazar payıyla 261 milyon euro prim üretimi gerçekleştirdi.
Talanx hakkında;
 
31.1 milyar euroluk (2016) prim geliriyle yaklaşık 20.000 çalışanı bulunan Talanx, Avrupa'nın en büyük sigorta gruplarından biridir. Hannover merkezli grup yaklaşık 150 ülkede faaliyet göstermektedir.
 
Talanx, çok markalı B2B sigortacılık odaklı bir tedarikçi olarak faaliyet göstermektedir.
 
100 yılı aşan bir geleneğe sahip olan HDI markası altında, Talanx hem Almanya'da hem de Almanya dışında endüstriyel ve bireysel sigortacılık alanlarında faaliyet göstermektedir.
 
Diğer grup markaları arasında dünyanın önde gelen reasürörlerinden Hannover Re, banka sigortacılığında uzmanlaşmış olan Targo, PB(PostBank) neu leben ve yanı sıra Polonyalı sigorta şirketi Warta da bulunmaktadır.
 
Talanx Varlık Yönetimi, Almanya'nın önde gelen varlık yönetimi şirketlerinden biridir ve Talanx Grubu'nun varlıklarını yönetmektedir.
 
Bağlı kuruluşu Ampega Yatırım ile Talanx Varlık Yönetimi, B2B pazarında dış kaynak kullanımı için deneyimli bir çözüm sağlayıcısıdır.
 
Derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's, Talanx’ın Sigortacılık Grubu’na A + / istikrarlı (güçlü) ve Hannover Re’ye (Reasürans) AA- / istikrarlı (çok güçlü) notunu vermiştir.
 
Talanx AG, MDAX'daki Frankfurt borsasında, Hannover ve Varşova'daki borsalarda (ISIN: DE000TLX1005, Alman Menkul Kıymetler Kodu: TLX100, Polonya Menkul Kıymetler Kodu: TNX) işlem görmektedir.
 
Talanx International hakkında;
 
Talanx International AG, yurt dışı pazarlarda mülk ve kaza sigortası, hayat sigortası ve banka sigortacılığı alanlarında bireysel ve kurumsal müşterilerine hizmet vermekte ve 14 ülkede faaliyet göstermektedir.
 
2016 yılında brüt prim geliri 4,9 miyar Euro olarak gerçekleşmiştir.
 
Ürün yelpazesi, motorlu taşıt sigortası, mülk ve kaza sigortası, nakliyat ve yangın sigortası ile hayat sigortasından oluşmaktadır
 

www.talanx.com

twitter.com/talanx_en.

 YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Ekonomide yaşadığımız sorunlar açık.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Truva’nın Unesco Dünya Kültür Mirası listesine girişinin 20. yılı olan 2018; ülkemizde “Truva Yılı” ilan edildi.
AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, 13 Şubat 2018’de yaptığı konuşmada, “Bizim için Afrin neyse Ege’deki, Kıbrıs’taki haklarımız da odur. Savaş gemilerimiz, Hava Kuvvetlerimiz, gerektiğinde her türlü müdahaleyi yapmak için yakın takipteler” dedi.
Haber programında Zeytindalı Harekâtı için Afrin’e giden Mehmetçikleri izliyorum.
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Dünyanın bir bütün olduğu günümüzde, bilimsel verilerden yararlanmanın vakti gelmiştir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?