21.04.2018,08:34
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Canovate Isı Pompalarında; sistem, kendisini 8 - 24 ay arasında amorti edebiliyor
Bilişim, iletişim ve savunma sanayi alanlarında faaliyet gösteren CanovateGroup, veri merkezi (datacenter) ve fiber optik sistemlerindeki teknolojisi ve uçtan uça ürün portföyü ile dünyanın ilk 10 global markası arasında yer alıyor.

CanovateGroup, 9 Ocak 2018 tarihinde, Marriott Hotel Asia İstanbul’da düzenlenen 6.İnşaat ve Konut Konferansı’na katıldı.

İnşaat sektörü temsilcilerinin yoğun ilgi gösterdiği konferansta, Canovate’nin veri merkezi (datacenter), fiber optik ve ısı pompalarının tanıtımı gerçekleştirildi ve stantta Micro DC, network kabin, fiber optik ürünleri ve ısı pompaları sergilendi.

Özellikle, Canovate Isı Pompalarının, enerji giderlerinde %80’e kadar tasarruf sağlaması yoğun ilgi gördü.

Toprak, su ve havadaki var olan ısıyı kullanan Canovate Isı Pompaları, enerjinin %70- %80’i toprak, su veya havadan bedava olarak almaktadır ve böylece enerji giderlerini ciddi oranda düşürmektedir.

 

Konutlar, fabrikalar ve otellerden yoğun talep

 

Canovate Isı Pompası’nın, 10 yılı aşkın ar-ge ve tasarım geçmişi var.

Son dönemlerde, konutlardan, fabrikalardan ve özellikle otellerden yoğun talep gözleniyor. Projenin büyüklüğüne göre, sistem kendisini 8 - 24 ay arasında amorti edebiliyor.

Bir uygulama örneği verilirse, yerden ısıtma ve fancoillerle soğutma yapılan bir binadaki 3 bin 600 metrekare kapalı alanın ve 150 metreküp havuzunun ısıtılması ve sıcak suyun temini için aylık yakıt gideri olarak (LPG olarak) 40 bin TL ödeniyordu.

Çözüm olarak, toprak kaynaklı Canovate Isı Pompası uygulaması yapıldı ve maksimum aylık gider yaklaşık 5 bin TL’ye düşürüldü.

 

Ar-Ge’ye 20 milyon dolar kaynak ayırdı

 

50 yıllık geçmişiyle %100 Türk firması olan CanovateGroup, bilişim, telekom, savunma sanayi, balistik sistemler, elektro-optik sistemler, ısıtma/soğutma alanlarında birçok ar-ge projesi yaparak, ileri teknoloji ürünleri geliştirmeye devam ediyor.

İstanbul Çekmeköy’de 30 bin metrekare alan üzerinde 100’ü aşan mühendis ekibi ve (tüm grubun bünyesindeki) 1000’in üzerinde çalışanı ile yüksek teknoloji üretim yapan mühendislik odaklı bir grup olan Canovate, özellikle veri merkezi (datacenter) ve fiber optik teknolojilerindeki geniş ürün gamını 4 kıtada 71 ülkeye ihracat ediyor.

Türkiye’nin ve dünyanın ileri gelen ar-ge ve inovasyon odaklı global firmalarından birisi olduklarını kaydeden CanovateGroup Yönetim Kurulu Başkanı Can Gür, “Geçen 20 yılda, ar-ge’ye 20 milyon doların üzerinde yatırım gerçekleştirdik. Ar-Ge’ye her yıl, 1 - 1.5 milyon dolar arasında kaynak ayırmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Konferansa, İnşaat sektörü temsilcileri yoğun ilgi gösterdi

 

Konferansın konuşmacıları arasında;

İstanbul İnşaatçılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım,

Ağaoğlu Şirketler Grubu Murahhas Aza Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Rahvalı,

Sinpaş Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Sefa Çelik, 

24 Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Yeniay,

Invest İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Uçar,

BSH Ev Aletleri Proje Satışlar Direktörü Alper Şengül, 

Fuzulev Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Akbal,

Gayrimenkul için Strateji Platformu Başkanı Hakan Gümüş,

Fortune Genel Yayın Yönetmeni Cüneyt Toros,

Seha Yapı Genel Müdürü İskender Uslu,

CathayGroup Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Alper Tuğsuz,

Ceylan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Ceylan,

ByOktayÖz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Öz,

Yiğit İDK Yönetim Kurulu Başkan Vekili Önder Yiğit,

CRM Medya Ajans Başkanı Ramazan Becer,

Mimar ve Mühendisler Grubu Genel Başkanı Osman Balta’nın aralarında bulunduğu kişiler katıldı.

 

 


,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Akın Ekici... Türkiye’ye gönül vermiş bir avukat. Ama aynı zamanda ressamlık özelliğiyle müthiş işlere imza atıyor.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
20 Mart akşamı ulusal kanallardan birinde yeni bir tarihi dizi başladı.
01 Mart 2018 Perşembe günü Kastanies-Pazarkule sınırı yakınında Türk topraklarına giren 2 Yunan askeri, bölgede devriye dolaşan Türk askerleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Cuma günü geldiğinde sosyal medya üzerinde bir “Hayırlı Cumalar” faslı sürüp gidiyor.
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?