24.02.2018,16:44
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Türk Ytong’un yeni ürünü,Yapı Malzemesi Ödülü’ne layık görüldü
Performans, üretim özellikleri, standartlara uygunluk, zamana ve dış çevre koşullarına dayanım ve çevre etkisi gibi kriterler ışığında, fiziksel çevreye değer katan ürünlerin ödüllendirildiği Arkitera Yapı Malzemesi Ödülü bu yıl 9. kez sahiplerini buldu.
 
Buna göre; Taşıyıcı Sistemler, Altyapı Bileşenleri, Kaba Yapı Bileşenleri kategorisinde ödül; Multipor Isı Yalıtım Levhası ürünü ile Türk Ytong'a verildi.
 
Düzenlenen törende Jüri adına ödülü veren Mimar Önder Kul konuşmasında; “Alışılagelmiş mantolama sistemlerinden farklı bir yapı malzeme olması, mineral esaslı yapısı, mimari açıdan içte ve dışta ciddi bir sorunu çözmesi ve bu alanda bir yatırım yapılmış olmasından dolayı tüm meslektaşlarımla ortak kararımız Multipor oldu” diyerek jüri değerlendirmesini aktardı.
 
Multipor ile Nefes Alan Binalar
 
Türk Ytong’un 2017 yılında üretimine başladığı Multipor Isı Yalıtım Levhası, binalarda dış duvarların dıştan ve içten mantolamasında, tavan ve teras ısı yalıtımında, ısıtılmayan hacimlerin tavanlarında, binaların konsol döşemelerinin ısı yalıtımında kullanılan, tamamen yanmaz ve mineral esaslı bir ürün olarak ilgiyle karşılandı.
 
Multipor, 0,044 W/mK ısı yalıtım değeri ile yüksek ısı yalıtım performansı sağlıyor.
 
A1 sınıfı yanmazlık belgesine sahip olan Multipor, yangın durumunda mutlak bir emniyet sağlıyor, en yüksek sıcaklıklarda bile herhangi bir zehirli gaz veya duman çıkarmıyor.
 
Mineral içeriği ile su buharı difüzyonuna açık olan ürün, duvarlarda küf, mantar ve mikroorganizmaların oluşmasını engelleyerek, nefes alan bir yaşam ortamı sunuyor.
 
Tamamen doğal hammaddeler olan kum, kireç, çimento ve sudan üretilen Multipor Isı Yalıtım Levhası, NaturePlus ve IBU (Alman Yapı ve Çevre Enstitüsü) EPD sertifikalarına sahip, yüzde yüz geri dönüştürülebilir bir ısı yalıtım malzemesi olarak özellikle tercih ediliyor.

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Ekonomide yaşadığımız sorunlar açık.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Truva’nın Unesco Dünya Kültür Mirası listesine girişinin 20. yılı olan 2018; ülkemizde “Truva Yılı” ilan edildi.
AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, 13 Şubat 2018’de yaptığı konuşmada, “Bizim için Afrin neyse Ege’deki, Kıbrıs’taki haklarımız da odur. Savaş gemilerimiz, Hava Kuvvetlerimiz, gerektiğinde her türlü müdahaleyi yapmak için yakın takipteler” dedi.
Haber programında Zeytindalı Harekâtı için Afrin’e giden Mehmetçikleri izliyorum.
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Dünyanın bir bütün olduğu günümüzde, bilimsel verilerden yararlanmanın vakti gelmiştir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?