19.03.2018,15:38
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Sergi / İz
Yıllarını resim sanatına adamış, gizemli kalmış usta sanatçı İhsan Şurdum'un resim sergisi Nişantaşı’nda F Sanat Galeri’de sanatseverlerle buluşuyor.
1949 yılından bugüne birçok karma sergiye katılan, eserleri başta müze koleksiyonları olmak üzere birçok özel koleksiyonda bulunan uzman restoratör ve ressam İhsan Şurdum’un resim sergisi İyilik İçin Sanat Derneği’nin desteğiyle birlikte 7 Şubat Çarşamba günü F Sanat Galeri’de sanatseverlerle buluşuyor.
 
Haşim Nur Gürel İhsan Şurdum için “Sığ Sularda Sanat ve Siyaset” adlı kitabında şöyle bahseder:
 
“Titiz bir pentür ustalığı'nın peşinde, en yetkine ulaşabilmeyi kovalarken resmini tanıtmayı ikinci plana attığından veya belki de 'özelliği saklılık olan bir resmin' gizemli 'saklı ustası' olma rolünü benimsediğinden kendini bunca yıldır geri planda tutmayı başarmış usta bir ressam” der, İhsan Şurdum'a.
 
7 Şubat’ta açılışı olacak bu sergi ile bu gizemli kapıyı, İyilik İçin Sanat Derneği ile birlikte sanatseverlere açıyoruz.
 
7 Şubat – 24 Şubat 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek olan İhsan Şurdum’un resim sergisinden elde edilecek gelirin bir bölümü genç sanatçıların eğitimini destekleyen projeler üreten İyilik İçin Sanat Derneği’ne bağışlanacak.
 
İyilik İçin Sanat Derneği; Türkiye’de sanat ortamının gelişimine katkıda bulunmak, genç sanatçıların eğitimini desteklemek, uluslararası platformlarda Türkiye’nin sanatçılarıyla yer almasını sağlamak amacıyla hiçbir maddi menfaat beklentisi olmayan sanata gönül vermiş kadınların öncülüğünde kurulmuştur ve faaliyetlerini sürdürmektedir.
 
Kokteyl: 7 Şubat 2018 Çarşamba, Saat: 16:00 - 20:00
 
Sergi tarihi ve saatleri: 07.02.2018 - 24.02.2018
 
Pazar günü hariç haftanın her günü 10:00 – 18:30 saatleri arasında galerimiz açıktır.
 
F SANAT ART GALLERY
 
Adres: Valikonağı Cad. Akkavak Sk. Polat Aprt. No:38/2 Nişantaşı İstanbul
Tel: 0 ( 212 ) 296 83 32
Instagram: @f_sanat
E-mail: fsanatgaleri@gmail.com
Web: www.fsanat.com

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türk reel sektörünün şu an için önündeki en kritik gündemlerden birini dijitalleşme oluşturuyor.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Öyle bir coğrafya düşünün ki; doğudan gelen ticaret yollarının batıya açılan kapısı.
01 Mart 2018 Perşembe günü Kastanies-Pazarkule sınırı yakınında Türk topraklarına giren 2 Yunan askeri, bölgede devriye dolaşan Türk askerleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Çanakkale zaferlerinin 103. Yıldönümünü kutlamaya hazırlanıyoruz. Ama ne kutlama!
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?