24.02.2018,16:51
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Sergi / ÖLÜ DOĞA / salto mortale
SANATORIUM, 15 Aralık 2017 – 27 Ocak 2018 tarihleri arasında Ali İbrahim Öcal’ın “ÖLÜ DOĞA / salto mortale ” adlı kişisel sergisine ev sahipliği yapacak.
Sanatçının resim, heykel, video ve enstalasyon üzerine kurgulanan, yedi farklı teknik ile üretilmiş işlerinin yer aldığı sergi, doğa ve onun varlığı ile insan ilişkisi arasındaki derin dengeyi araştırıyor.
 
Sergideki işlerin ortak noktası, işleri meydana getiren parçaların ve imgelerin tamamının sanatçının yaşadığı ya da dolaştığı yerlerden gelerek, bu habitatların parça parça ve farklı bağlamlar aracılığıyla galeri mekanına taşınıyor olması.
 
İmgeler bütünündeki tekil hikayeler, tek yönlü, değişebilirliği mümkün olmayan bilgiler sunmak yerine izleyici tarafından duyumsanmayı bekleyen bir hayal dünyası içinde gösteriliyor.
 
Sanatçı, içinde yaşadığı doğal ekosistemin ürünlerini görünürlük ve farkındalık kazandırabilecek şekilde, kamusal alandan, özel bir yapı içine, galeriye taşıyor.
 
15 Aralık 2017 - 27 Ocak 2018
 
www.sanatorium.com.tr
 
Sanatçı hakkında;
 
1982 Almanya doğumlu sanatçı, 2003 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun olduktan sonra yüksek lisansını 2009 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde tamamlamıştır.
 
2010’da “Kekre”, 2012’de “Patetik Koridor” ve 2014’te “Cennet” adlı kişisel sergilerini açan sanatçı, 2008 yılında Borusan Sanat Merkezi’nin Rezidans Programı’na katılmıştır.
 
Ödülleri arasında 28. Günümüz Sanatçıları Ödülü vardır.
 
Çalışmalarını İstanbul’da sürdürmektedir.

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Ekonomide yaşadığımız sorunlar açık.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Truva’nın Unesco Dünya Kültür Mirası listesine girişinin 20. yılı olan 2018; ülkemizde “Truva Yılı” ilan edildi.
AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, 13 Şubat 2018’de yaptığı konuşmada, “Bizim için Afrin neyse Ege’deki, Kıbrıs’taki haklarımız da odur. Savaş gemilerimiz, Hava Kuvvetlerimiz, gerektiğinde her türlü müdahaleyi yapmak için yakın takipteler” dedi.
Haber programında Zeytindalı Harekâtı için Afrin’e giden Mehmetçikleri izliyorum.
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Dünyanın bir bütün olduğu günümüzde, bilimsel verilerden yararlanmanın vakti gelmiştir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?