21.04.2018,08:30
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
ABD polisi, 3813 bitcoin için açık arttırma düzenleyecek
Bitcoin fiyatlarının geçtiğimiz yıl rekor artış kaydederek 19 bin doları geçtiği, yeni yılda ise; fiyat düzenlemesi yaparak 12 Ocak sabah 10 sularında 13 bin 894 dolardan işlem gördüğü piyasada, açık arttırmada sunulacak 3813 bitcoinin mali karşılığı 53 milyon dolar civarında.
 
ABD polisi için Bitcoin satışları rutin bir işlem olsa da ilk kez bu büyüklükte bir müzayede yapılacak ve kriptopara piyasasında son dönemde görülen hareketliliği de etkileme ihtimali bulunuyor.
 
Bitcoinlerin açık arttırmayla satılacak olması da müzayedeye katılacak yatırımcılar için inanılmaz bir kar fırsatını beraberinde getiriyor. 
 
200 bin dolar ön ödemeyle kayıt yaptırılması gereken etkinlikte son başvuru tarihi 19 Ocak olarak belirlendi
bitcoin  ile ilgili görsel sonucu
 
Satılacak bitcoinler kişisel satıştan ziyade blok olarak elden çıkarılacak ve bu da müzayedeyi daha da ilginçleştiriyor.
 
En düşük blok ise; 500 bitcoin yani 1.5 milyon dolar civarında.
 
Kriptopara borsalarında ortalama yatırımcıların 1 bitcoinden az alım yaptığı düşünüldüğünde ve ünlü yatırımcılardan dahi bu çapta alım satımın sık görülmediği bi ortamda piyasaların satıştan etkilenebileceği belirtiliyor.
 
Tekliflerin açık edilmeyeceği ve müzayede klasiği olan salondaki teklif arttırım usulünün tercih edilmediği satışta Bitcoinlerin piyasa fiyatının altında satılması ihtimali de bulunuyor.
 
Bu durumda kazanan yatırımcıların arbitraj mantığıyla çok büyük kazanç elde ihtimali de bulunuyor. 
 
ABD Kolluk Kuvveti Hizmeti, başarılı tekliflerin 22 Ocak tarihinde açıklanacağını duyurdu.

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Akın Ekici... Türkiye’ye gönül vermiş bir avukat. Ama aynı zamanda ressamlık özelliğiyle müthiş işlere imza atıyor.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
20 Mart akşamı ulusal kanallardan birinde yeni bir tarihi dizi başladı.
01 Mart 2018 Perşembe günü Kastanies-Pazarkule sınırı yakınında Türk topraklarına giren 2 Yunan askeri, bölgede devriye dolaşan Türk askerleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Cuma günü geldiğinde sosyal medya üzerinde bir “Hayırlı Cumalar” faslı sürüp gidiyor.
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?