21.04.2018,08:25
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Sanayinin yükselen değeri; Paslanmaz Borular
Paslanmaz borular son yıllarda sanayilerin yükselen değeri olmakla birlikte aynı zamanda hayatımızın pek çok farklı alanında da etkili bir rol üstlenmektedir.
Paslanmaz borular günlük hayat içerisinde kullanılan ve kullanırken çok fazla farkında olmadığımız borular arasında da yer alıyor. 
 
Gıda, kimya, enerji ve tersanelere kadar farklı sektörlerde ana malzeme olarak kullanılan paslanmaz borular, çoğu sektör için sağlık ve hijyen koşullarına uyum açısından zorunlu olarak da kullanılan borulardır.
 
Gıdaların daha hijyenik olması ve kimya ile tersanelerde meydana gelebilecek korozyon ve paslanmalara karşı bu tür ürünler tercih edilir. 
 
Paslanmaz Borular Hangi Sektörlerde Kullanılıyor?
 
Gıda sektörü, insan sağlığını doğrudan tehdit edebileceği için sektörel anlamda sürekli olarak hijyene ihtiyaç duyulur.
 
Gıdaların daha hijyenik olabilmesi için üretimde kullanılan yağ ve asit gibi maddelere karşı dayanıklı olan paslanmaz ürünler tercih edilmelidir. Örneğin çikolata üretimi yapmakta olan bir fabrikanın hatlarına ve su depolama tesislerinden hamur karıştırma makinelerine kadar paslanmazlara ihtiyaç duyulmaktadır.
 
Hayatımızın büyük bir kısmında yer alan tersanelerde ise; gemiler sürekli olarak tuzlu suyun içerisinde kalırlar.
 
Tuzlu suyun gemilerde hasara yol açmaması için paslanmaya karşı etkili borular kullanılması gerekir. Gemilerin korkuluk kısımları ve gemilerin açık olan tesisatlarının yer aldığı kısımlar paslanmaz malzemeler ile desteklenmelidir.
 
Nikel Paslanmaz ve Kaliteli Paslanmaz Borular
 
Paslanmazların yer aldığı bir diğer önemli sektör ise; kimya sektörüdür.
 
Kimya sektöründe ihtiyaç duyulan asitlere korozyon ve paslanma önleyici bir araç olarak bu tür borular tercih edilir.
 
Yüksek dayanıma sahip olan bu borular boya fabrikaları ve asit üretimi yapmakta olan kimya fabrikalarının vazgeçilmez bir parçasıdır. 
 
İlaç sektörü ve atık su arıtma tesisi gibi pek çok farklı sektörde de paslanmaz borular aktif olarak kullanılmaktadır.
Nikel Paslanmaz
 
Sanayinin yükselen değeri olarak gösterilen boruların farklı çeşitlerine ulaşabilmek ve paslanmazlar hakkında detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız Nikel Paslanmaz firmasının http://www.nikelpaslanmaz.com/ adlı resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz. 
 
Rulo, sac, boru ve profil gibi ürünlere sahip olan Nikel Paslanmaz, işletmeleriniz için ekonomik çözümler üreterek sizlere sunuyor.
 

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Akın Ekici... Türkiye’ye gönül vermiş bir avukat. Ama aynı zamanda ressamlık özelliğiyle müthiş işlere imza atıyor.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
20 Mart akşamı ulusal kanallardan birinde yeni bir tarihi dizi başladı.
01 Mart 2018 Perşembe günü Kastanies-Pazarkule sınırı yakınında Türk topraklarına giren 2 Yunan askeri, bölgede devriye dolaşan Türk askerleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Cuma günü geldiğinde sosyal medya üzerinde bir “Hayırlı Cumalar” faslı sürüp gidiyor.
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?