24.01.2018,14:36
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Şirketlerin hayatı röntgene bağlı
Ekonominin daraldığı süreçte dünya piyasasında var olmak isteyen şirketlerin bilmedikleri açıkları hayatlarına mal oluyor.

Traficon Advisors Türkiye Partnerı CRATonE Danışmanlık Şirketinin Kurucu Ortağı Sezer Koyun “Check-up yaptırmayı ihmal etmeyin” diyerek uyarıyor.

Ekmeğin aslanın midesine ulaştığı ve ekonomik daralmanın petrol fiyatlarından arz fazlası gerçeğine kadar her alanda hissedildiği günümüz piyasa yapısında, firmaların az hata yapmaları hata kurtarıyor.
 
“Birçok firma farkında olmadığı ve küçük maliyetlerle, bazen de maliyetsiz olarak düzeltebilecekleri yanlarını göz ardı ettiği için piyasadan çekilmek zorunda kalıyor” diyen CRATonE Kurucu Ortağı Sezer Koyun önlem konusunda çağrıda bulundu.
 
ÜLKE EKONOMİSİ İÇİN KRİTİK RİSK
 
Türkiye’deki firmaların yüzde 99’unu aşkın diliminin küçük ve orta boy işletmelerin, geleneksel yöntemlerle hareket ettiğini ifade eden Koyun, bunun avantajlı yanları kadar, değişen piyasa şartlarında zaman zaman bazı sorunları görmeme sonucunu da doğurduğunu ifade etti.
 
Zor süreçten daha çok firmayı ayakta tutarak çıkmanın, üretim reformu yapmaya hazırlanan Türkiye’de de kritik bir karar olduğunu vurgulayan Sezer Koyun ekonomi yönetiminin de bu konuyu sahiplenmesi gereğine işaret etti.
 
FİRMALAR GELECEKLERİNE SAHİP ÇIKMALI !
 
Türkiye’de ilk ve tek Metodolojik Kurumsal İhtiyaç Analizi, Yönetim aracı olarak şirketlerin sadece ihtiyaçlarını belirlemekle kalmıyor. Aynı zamanda sürdürülebilirlik adına şirketlere yön verirken güçlendiriyor!
 
Türkiye”de KOBİ’lerin genç kuşaklarla birlikte bilimsel yöntemlere daha çok yöneldiğini ve bunun sevindirici olduğunu söyleyen CRATonE Kurucu Ortağı, tüm firmaları şirket kılavuzu yöntemiyle bu zorlu yola pusula ile çıkmaya davet etti.
 
Sezer Koyun, çalışmanın amacını ise şöyle özetledi:
 
“Şirketlerin “Kurumsal Gelişim İlkesi“ ekseninde Yönetsel durumunu iyileştirecek gereklilik ve şartların ortaya konulması, ihtiyaçlarının analiz edilmesi ve bu doğrultuda “yol haritası”nın yanında “aksiyon”ların belirlenmesidir.
 
Bu kapsamda  raporları hazırlanan şirketlerin sürdürülebilirlik ve büyüme hedefli “olası işbirlikleri” ile “iş ortaklıklarının” kurulabilmesi alanlarında aydınlatıcı bir çalışma hedeflenmektedir.
 
Ülkemiz ve ekonomimiz açısından katma değer yaratacağına inandığımız “Şirket Kılavuzu”, şirketler için ihtiyaç bazlı kurumsal gelişim kapılarını açacaktır.”
 
CRATonE Danışmanlık, temel yönetim ve kurumsal gelişim ihtiyaçlarına yönelik çözümler ortaya koyan geniş bir danışmanlık hizmet yelpazesi ve uluslararası deneyimi ile "Şirket Kılavuzu"nu geliştirmiştir.
 
Şirket Kılavuzu, olası kurumsal yönetim problemlerinin çözümüne yönelik bir yol haritası oluşturmak ve şirketin büyümesine, potansiyelini artırmasına, yeni pazarlara açılmasına pozitif katkılarda bulunan bir kurumsal ihtiyacı belirleme testidir.
 
CRATonE Danışmanlık, oluşan veriler doğrultusunda, yönetimsel bilgi ve tecrübeleri ile şirketlerin kurumsal gelişim ihtiyaçlarını tespit ederek, olası risk ve fırsatlarını keşfetmelerine yardımcı olur.
 
Cratone Danışmanlık – www.cratone.com , kurucularının bilgisi ve deneyimine dayanarak 2011 tarihinden beri birçok uluslararası ve yerel şirkete stratejik yönetim hizmetleri sunmaktadır.
 
Aynı zamanda Prag merkezli olup Slovakya, Ukrayna, Avusturya, Polonya ve Hırvatistan’da ofisleri bulunan TRAFICON ADVISORS – www.traficonadvisors.eu firmasının Türkiye Partnerıdır. 
 
Şirket Kılavuzu hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.sirketkilavuzu.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.
 

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Davos’un başlamasıyla birlikte iyimserlik pompalaması da devreye girdi.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Doğunun en batısı…Batının en doğusu…
Çavuşoğlu, kendi dönemlerinde hiçbir gelişme olmadığını da iddia etmişti.
Tarih 15 Nisan 2013.
Bu melanetleri işlemekle, işlettirmekle hangi amaca varılmak istenmiştir?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Dünyanın bir bütün olduğu günümüzde, bilimsel verilerden yararlanmanın vakti gelmiştir.
Savaş yorgunu Avrupa kıtasının önce ekonomik işbirliği ile başladığı ve bir barış ve refah fikri olarak ilerleyen Avrupa projesi için önemli bir döneme tanıklık ediyoruz.
Unutmamalıdır ki, tarihinin hakikatına vakıf olmak bir ülkenin bağışıklık ilacıdır.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?