24.01.2018,14:36
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
reelpiyasalar, Rahmi Turan’ın gündeminde…
Ümit Yalım dikkat çekti, Rahmi Turan da ‘ne oluyor’ diye sordu.

Usta Gazeteci Rahmi Turan 07 Şubat 2016 tarihinde Sözcü Gazetesi’ndeki köşesinde, köşe yazarımız Ümit Yalım’ın ‘Kardak’ta neler oluyor’ başlıklı makalesini taşıyarak soruna dikkat çekti. Turan, ‘Vatan toprakları elden gidiyor’ başlıklı makalesinde konuya ilişkin görüşlerini şöyle paylaştı:

 

“Defalarca yazdım. Fakat iktidarımız, duvar gibi sessiz!
Ege Denizi artık bir Yunan gölü haline geliyor, adalarımız bir bir elden gidiyor, bizim iktidar ise tribünlerdeki seyirciler gibi oturmuş izliyor!


Nedir bu vurdumduymazlık?
Ege Denizi’ndeki 16 Türk adası ve 150 kadar kayalık Yunanistan’ın işgali altında… E. Albay Ümit Yalım 17’nci adamızın da gitmek üzere olduğunu haber verdi.
Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri olan Ümit Yalım, Ege konusunu en iyi bilen uzmanlarımızdan birdir. Yolladığı mailde şöyle diyor:

 

* * *

 

“Rus uçağının hava sahamızı ihlalinden bir gün önce Yunanistan’a ait Cougar tipi askeri helikopter, Bodrum bölgesinde Türk hava sahasına 2 mil girerek, bir saat süreyle hava sahamızı ihlal etti.


Rus uçağının ihlaline sert tepki veren AKP iktidarı, Yunan helikopterinin Türk hava sahasını ihlaline, her zaman olduğu gibi sessiz ve tepkisiz kaldı.


NTV’de yayınlanan Kardak Belgeseli’nin son bölümündeki söylemler, gerçekle bağdaşmamaktadır. Belgesel, internete de konuldu.


Belgeselin son bölümünde ‘Ege’de aidiyeti belirlenmemiş 130’dan fazla ada ve kayalık var. Kardak kayalıklarının kime ait olduğu belli değil’ söylemleri gerçeklerle bağdaşmıyor. Bu konudaki bilgi ve belgeler ekte sunulmuştur.” diyor ve şu internet adresini veriyor:
http://www.reelpiyasalar.com/yazar/umit-yalim/830/kardakta-neler-oluyor/

 

Dileyenler Ege gerçeğini bu adreste bulabilir.

 

* * *

 

Başbakan Davutoğlu’na tekrar sesleniyorum.
17 saniye için Rus uçağını düşürerek 70 yıllık dostluğu bozup Türk ekonomisine ağır darbe vuran bu iktidar, Ege’deki vatan topraklarının zorbaca işgaline daha ne kadar göz yumacak?
Yunanlılar, Türkiye’nin sessiz kalmasından cesaret alarak Ege’yi Yunan gölü haline getiriyor. Bir zaman gelecek, kendi karasularımıza hapsedilmiş olacağız.
İşte o zaman da iş işten geçmiş olacak!
Her konuda atıp tutmak kolay!
Dilin kemiği yok, her şey söylenebilir!
Önemli olan verilen sözleri tutmak ve vatan topraklarını korumaktır…”

 

* * *

Sözcü Gazetesi / 07 Şubat 2016


,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Davos’un başlamasıyla birlikte iyimserlik pompalaması da devreye girdi.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Doğunun en batısı…Batının en doğusu…
Çavuşoğlu, kendi dönemlerinde hiçbir gelişme olmadığını da iddia etmişti.
Tarih 15 Nisan 2013.
Bu melanetleri işlemekle, işlettirmekle hangi amaca varılmak istenmiştir?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Dünyanın bir bütün olduğu günümüzde, bilimsel verilerden yararlanmanın vakti gelmiştir.
Savaş yorgunu Avrupa kıtasının önce ekonomik işbirliği ile başladığı ve bir barış ve refah fikri olarak ilerleyen Avrupa projesi için önemli bir döneme tanıklık ediyoruz.
Unutmamalıdır ki, tarihinin hakikatına vakıf olmak bir ülkenin bağışıklık ilacıdır.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?